PewnegoDnia.pl - Przemysław Kasperski
PewnegoDnia.pl - Przemysław Kasperski

Dzieci to bardzo wdzięczny element mojej pracy. Fotografia dziecięca jest mi bardzo bliska i towarzyszy zarówno w mojej pracy jak i w życiu prywatnym. Rejestruję wizerunek pociech od najmłodszych bobasów (najmniejszy uczestnik sesji studyjnej miał 7 dni) do wieku nastoletniego przy różnych okazjach, zarówno w studio jak i w plenerze.

Plenerowa fotografia dziecięca jest najlepszym sposobem na zachowanie naturalnych odruchów dziecka, nie skupia się ono wtedy na określonych pozycjach, nie denerwuje obecnością fotografa. Dzieci starsze, które dysponują już pewnym obrazem świata, znacznie lepiej znoszą plener niż studio. Każda taka sesja jest wyjątkowa i nie wymaga specjalnego otoczenia. W zależności od preferencji rodziców może się odbyć zarówno na powietrzu jak i w warunkach domowych.

Studyjna fotografia dziecięca w większości przypadków odbywa się w określonej wcześniej aranżacji /aranżacjach. Pomimo dużej ingerencji w otoczenie, staram się wytworzyć odpowiednią atmosferę do dobrej współpracy z dzieckiem. Musi się czuć pewnie na tyle żeby udało się stworzyć portret dostosowany do otoczenia. Bardzo często studyjne sesje dziecięce odbywają się wraz z rodzicami, dziadkami i najbliższą rodziną.

W obu przypadkach każda z sesji trwa minimum 2-3 godziny co pozwala stworzyć odpowiednią ilość materiału do późniejszej selekcji i obróbki. Pierwsza zasada przy sesjach dedykowanych to brak pośpiechu. Dopasowuję się zatem do pory jedzenia najmłodszych uczestników, drzemek i chwilowych nastrojów. Wszytko musi wyjść tak jak powinno.